skip to Main Content

Bankovní poplatky jsou přežitek – sjednejte si půjčku bez nich

Půjčka V Bance Bez Bankovních Poplatků - Ilustrační Foto
Jednou z hlavních činností banky je nabízení půjček a úvěrů. Bohužel ty však často nejsou tak výhodné, jak se vám mohou na první pohled zdát. Bankovní půjčky se často pojí s vysokými poplatky, které zájemce musí zaplatit. Ať už jde o poplatek za sjednání nebo za čerpání půjčky či za vedení úvěrového účtu. Připravili jsme pro vás shrnutí těchto nepříjemných poplatků. Jediný způsob, jak se jim vyhnout, je oslovit konkurenci, která nabízí levnější půjčky.

Poplatek za vyřízení žádosti o půjčku

Sjednání půjčky je málokdo zdarma. Přitom je logické, že když si chcete půjčit peníze, nemáte prostředky, z nichž byste mohli takový poplatek hradit. Jeho výše je různá, často sahá až do tisíců korun. Hodně i záleží na tom, kolik peněz si půjčujete.

Když si půjčíte jednotky tisíc korun, bude tento poplatek výrazně nižší, než když požádáte o desítky či stovky tisíc korun. Samozřejmě se však najdou banky a soukromé společnosti, které ho nevyžadují. V bance se poplatek za sjednání půjčky většinou platí předem.

Poplatek za vedení běžného a úvěrového účtu

V bance ke své půjčce potřebujete hned dva účty. Tím prvním je úvěrový účet, na které se nacházejí peníze, co čerpáte, druhým běžný účet neboli váš osobní účet. Když tedy nejdete o peníze žádat do své banky, musíte mít ještě jeden běžný účet. I s minimálním nastavením funkcí nebývá tento účet zdarma a většinou vás stojí pár desítek korun měsíčně. Výše poplatku za běžný i úvěrový účet se rovněž odvíjí od výše vypůjčené částky nebo od účelu úvěru.

Ani předčasné splacení není zdarma

Předčasné splacení banky nabízejí zdarma jen u vybraných typů úvěrů. Často na tento poplatek ale narazíte. Když se tedy rozhodnete peníze splatit bance předčasně, spočítejte si nejprve, zda se vám to vůbec vyplatí – jestli není lepší si je šetřit a chytře investovat.

Poplatek za předčasné splacení často souvisí s úvěry, které mají zafixovanou úrokovou sazbu. Když vám však fixace skončí, můžete využít předčasné splátky zdarma. V této oblasti navíc banky výrazně polevují, protože je zde tlak na zrušení poplatků.

Jak získat půjčku bez poplatků

Poplatky vám mohou půjčku výrazně prodražit. I půjčka s nízkým úročením se vlivem vysokých poplatků může stát drahá. Proto spíše než samotnou úrokovou sazbu posuzujte její RPSN – roční procentuální sazbu nákladů, která zahrnuje souhrn všech nezbytných poplatků. Porovnejte si nabídky na internetu a z nich si vyberte tu nejzajímavější.

Poslední články

Pozor na půjčky od soukromé osoby

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti.…

mKonto je účet bez zbytečných poplatků

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat