skip to Main Content

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Pozor Na Půjčky Od Soukromé Osoby
Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti. Důležitým faktorem je sídlo společnosti a také nabízené služby.

Pozor na podvodníky a lichváře

V České republice existuje celá řada bank a nebankovních společností, které nabízejí výhodné krátkodobé úvěry, půjčky bez registru, nebo úvěry pro problémové klienty. Všechny tyto poskytovatele a zprostředkovatele lze všeobecně rozdělit na dvě skupiny. Do první náleží seriózní a féroví poskytovatelé bezpečných půjček. Do druhé pak řadíme úvěrové predátory a lichváře, kteří tíží z neznalosti svých zákazníků. Ti jsou pro ně pak snadným cílem pro zisk.

Ekonomická situace nahrává problémovým společnostem

V současnosti se ekonomika pohybuje na balanci krize a toho využívají podvodníci a soukromé osoby, které chtějí rychle vydělat na svých zákaznících. Češi se však nechtějí vzdávat ze svých nároků a požadavků, proto si neváhají sjednat úvěr nebo několik půjček najednou. Bohužel se zadlužují nejen ti, kteří si to mohou se svými příjmy dovolit, ale také rodiny s nízkým příjmem nebo osoby bez zaměstnání. Nemalé procento lidí nezvládá své dluhy splácet a potýkají se závažnými finančními potížemi. Pokud potřebujete půjčit peníze a rozhodnete se pro soukromou osobu, zjistěte si o svém poskytovateli všechny potřebné informace a nezapomeňte sledovat také reference ostatních lidí, kteří si zde rovněž půjčili.

Vyberte si rozumnou půjčku

Nejlepší půjčka je žádná půjčka. Ale jak vyřídit neodkladnou situaci, například když se vám rozbije automobil, který každodenně potřebujete pro vození dětí do školy, nebo se vám porouchala lednice? V tomto případě je půjčka neodkladná. Velkou oblibou jsou mezi lidmi mikropůjčky, neboli půjčky do 20 tisíc korun. Zájem o ně v posledních letech roste.
Dlužníci však u mikropůjček nesledují výši úroků. Pak vzniká velké překvapení, když na konci měsíce zjistí, že na úrocích zaplatili víc, než co stála samotná půjčka. S takovými mikropůjčkami často přicházejí soukromé osoby a zprostředkovatelé, kteří spoléhají na to, že lidé nečtou obchodní podmínky.

Jak poznáte férového poskytovatele půjček?

Pokud potřebujete půjčit peníze, obraťte se vždy na prověřenou společnost. Jak poznáte férového poskytovatele krátkodobých úvěrů od lichváře? Nejlepší je prověřit spolehlivost na webu podvodné půjčky, zda tady nenajdete toho, kdo vám půjčku nabízí.

Poslední články

mKonto je účet bez zbytečných poplatků

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat