skip to Main Content

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

MKonto Je účet Bez Zbytečných Poplatků

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007 a patří k nejoblíbenějším bankám vůbec. Výhodou také je, že si můžete tento účet založit zcela bezplatně online. Bohužel vás k tomu možná donutí i nepříliš pestrá síť poboček, Jihočeši musí do Českých Budějovic, na Vysočině je centrálou Jihlava, o poznání lepší pozici mají vlastně jen obyvatelé Prahy. Na druhou stranu, dnes lze vyřídit přes internet tolik věcí, že na kamennou pobočku musíme opravdu jen vzácně.

Platby zdarma a vklady v hotovosti v bankomatu

Pro majitele mKonta je připravena síť vkladových bankomatů, díky nimž nemusí chodit přímo do banky a vloží si hotovost na účet během několika okamžiků. Výhodou také je výběr ze všech českých i zahraničních bankomatů zdarma, podmínkou však je, aby nešlo o malou částku. Minimem je zde totiž suma 1 500 Kč, případně ekvivalent této částky v jiné měně. Samozřejmostí, kterou pochopila už i prakticky veškerá konkurence mBank, jsou bezplatné příchozí i odchozí platby, inkasa a trvalé příkazy, případně platby SIPO. Ani korunu nezaplatíte ani za založení nebo vedení účtu, který byl třikrát po sobě ohodnocen prestižní cenou Zlaté koruny (2017, 2018 a 2019), kterou udělují ve svém hlasování sami klienti bank.

Platit v cizí měně díky zajímavému kurzu? I to můžete s mKontem, nabídka se vztahuje i na zahraniční internetové obchody. mKonto umožňuje platit chytrými hodinkami nebo telefonem skrze Google Pay, k dispozici je například i varianta Apple Pay. mBanka je tedy na nové technologie na trhu dobře adaptovaná už nyní, na rozdíl od části konkurence.

Propracovaná mobilní aplikace od nBank je velkou výhodou

Dovede vás k nejbližšímu bankomatu, nabídne detailní přehled o historii plateb a umožní přihlásit se třeba jen otiskem prstu. Je přehledná, nezabere v mobilu zbytečně velký prostor a díky mobilní autorizaci plateb můžete ušetřit čas. Díky notifikacím, které jsou zcela zdarma, se dozvíte o každém pohybu na účtu, včetně příchozích plateb. Přišla výplata? Víte to v práci jako první! Mobilní aplikace je k mání nejen na Google Play, ale také v App Store.

K dispozici je pro majitele mKonta také přehledný kontokorent, nazvaný jednoduše mRezerva. Využít můžete bez úroků a poplatků až tisíc korun (mRezerva Mini), ale maximální limit je hned 300 tisíc korun, počítejte však s opravdu vysokým úročením. O konkrétních podmínkách se dozvíte více v přehledné kalkulačce na oficiálních stránkách banky. Platí sice, že čím vyšší limit, tím nižší úrok, ale při kontokorentu 250 tisíc korun na 30 dnů jde o 12,9 % p. a., což je poměrně velké číslo. Do tisícikoruny však nezaplatíte vůbec nic.

Jen tak mimochodem, na jedno RČ je možné otevřít pouze jedno mKonto v české měně. Kromě online založení účtu je možné využít i kurýra nebo obchodního místa mBank, pobočky ale nejsou v každém okresním městě, takže bude jistě jednodušší, když se o všechno postaráte za pár minut přes internet.

Další informace a možnost založení mKonta na stránkách mBank.cz.

Poslední články

Pozor na půjčky od soukromé osoby

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti.…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat