skip to Main Content

Pracuji na poloviční úvazek. Dosáhnu na bankovní půjčku?

Bankovní Půjčka Na Poloviční úvazek
Půjčí mi banka úvěr, kdy pracuji na poloviční úvazek? To jsou otázky, které řeší stále více zaměstnaných na poloviční úvazek. Každému se někdy stalo, že výplata nestačila na pokrytí měsíčních nákladů a proto potřeboval půjčit alespoň malou finanční částku. Víme, které banky nabízejí výhodné půjčky.

Je bankovní půjčka opravdu výhodná?

O bankovní půjčku můžete zažádat nejen u své vlastní banky, ale také u konkurence. Některé banky nabízejí dokonce první bankovní půjčku za zvýhodněných podmínek, jako je například vyřízení zdarma, odpuštění RPSN nebo například odpuštění první splátky. Je to z jednoduchého důvod. Aby nový klient vyzkoušel půjčku právě u nich. Bankovní půjčky se obvykle pohybují v rozmezí 2 000 až 800 000. Důležité je ovšem zmínit, že výhodný bankovní úvěr získáte pouze tehdy, když včas a řádně splatíte půjčku v předem dohodnutých podmínek. Jinak je půjčka zpoplatněna běžnými účtovacími poplatky a úroky, případně i sankcemi za nesplácení.

Banky sledují bonitu svých klientů

Pokud pracujete na poloviční úvazek, banka sleduje při vyřízení úvěru především vaši bonitu. S větší bonitou a dobrou platební morálkou nabízí samozřejmě lepší úrok. Banka při sjednání bankovního úvěru sleduje také záznamy za pozdní splátky v některém z registrů, výši úvěrů u cizích bank, popřípadě nebankovních společností.

Co je potřeba pro vyřízení žádosti o půjčku

Při žádosti o půjčku je dobré si dopředu připravit všechny potřebné doklady. Celý proces se výrazně urychlí. Rozlišuje se, jestli je žadatel o půjčku již klientem banky, nebo se klientem teprve stane. Nový klient musí počítat s tím, že je proces s vyřízením trochu delší. Nejde zde o rozmar banky, ale o zákonné požadavky, které je nutné splnit.

Například pro úvěr od u MONETA Money Bank je nutné si připravit

  • dva doklady totožnosti – stačí občanský průkaz a s  ním cestovní pas, řidičský průkaz nebo rodný list. Žádá-li cizinec, dokládá se například cestovní pas nebo ID CARD (osoby ze zemí EU včetně Slovenska a Švýcarska) a povolení k pobytu v ČR
  • potvrzení o trvalém příjmu
  • pokud žádáte o úvěr vyšší než 500 tisíc Kč, budete potřebovat spolužadatele, kterým může být Váš partner, příbuzný nebo někdo z přátel
  • v případě, že jste ženatý nebo vdaná, budete potřebovat pro úvěr nad 500 000 Kč souhlas svého manžela/ky
  • mít české občanství či trvalý pobyt v ČR

Při sjednání úvěru vám banka MONETA Money Bank sjedná také běžný účet, ze kterého se úvěr splácí. Pokud jste zaměstnaní na poloviční úvazek, prokazujete bance váš trvalý příjem. Jedná se o potvrzení o příjmu vystavené zaměstnavatelem. Pokud jste již klienty banky, můžete o svou půjčku zažádat ve svém internetovém bankovnictví nebo aplikaci Smart Banka.

Podobně je tomu také například u Air Bank

Banka Air Bank nabízí svým novým i stávajícím klientům nejvýhodnější půjčky na trhu. Jejich výhodou je půjčení vyšších částek s ještě nižším úrokem a to od 3,9%. Neplatíte zde za sjednání, vedení nebo předčasné splácení. Zažádejte si o půjčku v aplikaci My Air, ať už jste kdekoli. Nejste klientem banky? Stačí se přihlásit na stránkách ib.airbank.cz.

Česká spořitelna láká na odpuštění až 15 splátek

ČS nabízí svým klientům kromě velkých úvěrů, u kterých při řádném splacení odpouští až 15 splátek, také malé půjčky od 2 do 20 tis. Zde neplatíte za sjednání, splátky vyhovují i nízkému rozpočtu a dobu úvěru lze rozdělit na 1 až 4 roky. O tuto půjčku můžete požádat, když vám poklesnou příjmy, objeví se nečekané výdaje nebo se nahromadí mnoho plateb v jednu chvíli. ČS je vám v krizových situacích nápomocna a po celou dobu trvání půjčky je tu s vámi.

Další banky, které půjčí klientům se zkráceným úvazkem

Název První půjčka Splatnost
Půjčka mBank 10 000 – 600 000 12 – 84 měsíců
Equa bank půjčka 5 000 – 700 000 3 – 84 měsíců
Air Bank půjčka 5 000 – 900 000 6 – 92 měsíců
ČSOB půjčka 20 000 – 800 000 12 – 96 měsíců
KB půjčka 10 000 – 2 500 000 12 – 96 měsíců

O jaký produkt žádat?

Nejoblíbenějším produktem každé banky jsou účelové a neúčelové osobní půjčky. Neúčelové mají výhodu, že nemusíte bance během čerpání nic dokládat. V porovnání s účelovými půjčkami jsou ale mnohdy o něco dražší. Při sjednání půjčky pro klienty s polovičním úvazkem mohou banky žádat například výpis z katastru nemovitostí nebo spolužadatele.

Poslední články

Pozor na půjčky od soukromé osoby

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti.…

mKonto je účet bez zbytečných poplatků

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top
Vyhledat