Běžné účty bez úroků – buďme rádi, že nejsou záporné

0 procent úrok na běžném účtu
Běžné účty bez úroků

Běžný spotřebitelský účet u některé z mnoha českých bank vlastní v současnosti prakticky každý Čech. Ať už jej následně využívá či nikoliv, vlastnit nějaký bankovní účet je dnes nezbytné. V průběhu historie nabízely banky tyto účty úročené i bez úroků. Letos se bude jednat právě spíše o druhou zmíněnou variantu. Nejste s tím spokojeni? Podle odborníků máme být rádi!

Nechcete se vystavovat riziku, nebudete mít žádné úroky

Pokud se nechcete vystavovat žádnému riziku a chcete mít peníze hezky pořád po ruce, budete se muset spokojit s bezúročným běžným účtem. Podle odborníků však máme být rádi, že na účtech nejsou tzv. záporné úroky! I když bychom samozřejmě byli rádi, kdyby nám banka za naše vklady alespoň trošku platila, bohužel tomu tak letos nebude.

Proč budou letos běžné účty bez úroků?

Dříve se banky snažily vyrovnat úročením běžného účtu inflaci. Úroky tak činily dvě, tři, čtyři i šest procent ročně. To sice bylo krásné, ale kvůli inflaci jsme si vlastně mohli koupit pořád stejné množství zboží. Dnes už není inflace tak silná, a proto banky nemají tendenci „doplácet” úspory klientů ze svého.

Záporné úroky zatím nehrozí

Horší situace by nastala, kdyby banky najednou zavedly tzv. záporné úroky. Znamenalo by to další placení za vedení běžných účtů ovšem z naší strany. A to by se nám tím tuplem nelíbilo. To naštěstí zatím nehrozí a stále více bank v Česku přichází naopak s běžnými účty zadarmo. Na těch si alespoň můžeme uložit naspořené peníze, které se sice nebudou nijak úročit, ale víme, že o ně zatím nepřijdeme.

Odborníci radí: Nebojte se rizika!

A pokud chcete své úspory nějak rozšířit, máme pro vás na závěr zajímavou radu přímo od finančních expertů: Nebojte se jít do rizika! Podstoupíte-li totiž alespoň malé riziko, máte větší šanci své úspory zhodnotit. Více informací o investicích se dočtete v rubrice Investice.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*