Finanční poradce. Co od něj mohu očekávat?

Finanční poradce - ilustrační foto
Asi nebudeme jediní, kteří nevnímají finanční poradce příliš seriózně. Bohužel tento názor ve společnosti převládá. Řada podvodníků, rádoby podnikatelů či podomních prodejců tomu nepřidává.

Přesto věřte nebo ne, po světě chodí spousta spolehlivých a zkušených finančních poradců, kteří vám skutečně velmi dobře poradí a pomohou. Jak takového člověka najít? Co je prací takového finančního poradce? A jak hned od začátku odhalit podvodníka?

Finanční poradce se nehledá. Finanční poradce se doporučuje.

Finanční poradce je člověk, který se stará o vaše smlouvy, hlídá termíny jejich vypršení nebo vám radí, kde vám poskytnou nejvýhodnější služby. Takový člověk má tedy logicky velkou moc a v rukou drží všechny vaše finance.

Takového člověka proto nemůžete jen tak vyhledat na internetu. Na takového člověka musíte dostat doporučení. Ideálně skutečně od nějakého vašeho blízkého, známého nebo přítele. Anonymní doporučení od cizích lidí na internetu totiž nemusí být zcela pravdivá.

A pozor na doporučení typu: “Dostal jsem na vás kontakt od vašeho známého pana Nováka, který byl s mými službami nesmírně spokojen…” To taky není úplně nejvhodnější forma doporučení.

Finanční poradce se musí orientovat v dané problematice.

Jakmile získáte kvalitní a relevantní doporučení, můžete se s daným člověkem sejít. Ideálně někde v jeho kanceláři nebo v jeho firmě, kde působí.

Finanční poradce by měl působit velmi seriózně, měl by se vyznat v aktuálním dění a měl by vědět, o čem mluví. Neříkáme, ať si na něj hned na první schůzku připravíte test, ale menší zkouška znalostí nikdy neuškodí.

Ke konkrétní práci přistupte až na druhé schůzce.

Rozhodně ale nevkládejte všechny peníze a naděje do tohoto pro vás ještě neznámého člověka hned na první schůzce. První setkání by mělo být seznamovací, měli byste se dozvědět o jeho práci a o jeho referencích a až na druhém setkání přistoupit ke konkrétním činnostem a úkonům.

Věřte také své intuici. Pokud vám daný člověk nesedí, nevadí. Jděte o dům dál. Finanční poradce totiž není krátkodobou volbou, ale klidně i celoživotním rozhodnutím.

Finanční poradce by měl být přínosný!

A nakonec – finanční poradce nemá být zátěž, ale hlavně přínos! Měl by vám umět poradit, pohlídat všechny vaše smlouvy, upozornit na jejich vypršení, najít nejlepší řešení nebo usmlouvat nejvýhodnější produkt. Takový člověk je štěstím!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*