skip to Main Content

Kde si nejlépe půjčíte jako novomanželé

Cofidis - Nebankovní Novomanželská Půjčka - Ilustrační Foto

Máte krátce po svatbě a zjistili jste, že vám chybí peníze? Potřebujete spolu se vstupem do manželství zařídit vlastní bydlení, pořídit si nové auto nebo se připravujete na plánování rodiny, ale nemůžete si toto vše dovolit? Pak se nabízí možnost využít takzvanou novomanželskou půjčku, která není pouze hitem minulých let, ale do povědomí veřejnosti se dostává i v současnosti. Máte dvě možnosti, jak tuto půjčku čerpat – buď využijete nabídky státu a peníze si zajistíte prostřednictvím poskytované podpory ze státního rozpočtu, nebo o tento typ půjčky požádáte u soukromého poskytovatele.

Jak funguje novomanželská půjčka ze státního rozpočtu

Od státu i dnes máte možnost vzít si levný úvěr, který byl v minulých letech označovaný právě jako „novomanželská půjčka“. Tento úvěr je dostupný v rámci programu státní podpory a nabízí až 600 000 Kč pro lidi do věku 36 let.

Úvěr je primárně určený na opravy a modernizace bydlení. Je u něj velkorysá splatnost až 15 let a úroková sazba mezi 1 a 2 %, která je po dobu pěti let fixována. Takto příznivé podmínky nikde jinde nezískáte. Úvěr je alternativou ke spotřebitelskému úvěru, k hypotéce nebo i k úvěru ze stavebního spoření. Je však flexibilnější a levnější.

Požádat můžete jen s partnerem/partnerkou

Tou hlavní podmínkou pro získání úvěru je, že o něj mohou žádat pouze manželé mladší 36 let (tuto podmínku musí splnit alespoň jeden z nich a věk se bere v den podání žádosti). K žádosti o úvěr si připravte kopii daňového přiznání. Musíte také být vlastníkem či spoluvlastníkem nemovitosti, do které budete peníze investovat.

Pokud se dostanete do platební neschopnosti, můžete splácení úvěru až na 2 roky přerušit. Žádáte o něj a veškeré formality vyřizujete přes SFRB (Státní fond rozvoje bydlení).

Půjčte si u soukromého poskytovatele

Jako novomanželé si můžete výhodně půjčit samozřejmě i u soukromého poskytovatele, jestliže nemáte zájem nebo z nějakého důvodu nedosáhnete na státní podporu. Novomanželskou půjčku má v nabídce například Cofidis. Tato půjčka nabízí úročení již od 5,9 % ročně a získáte až 500 000 Kč.

Jako novomanželská půjčka poslouží také jakýkoliv spotřebitelský úvěr, který si zařídíte společně se svým partnerem. I tak půjčku získáte za zajímavějších podmínek, protože na ručení už budete dva a vaše bonita tak výrazně stoupne.

Při dvou žadatelích z jedné společné domácnosti jsou běžné spotřebitelské úvěry až do 800 000 Kč. Výjimkou nejsou ani hypotéky, které ve dvou získáte také snáze, než když budete žádat jenom vy sami.

Poslední články

Pozor na půjčky od soukromé osoby

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti.…

mKonto je účet bez zbytečných poplatků

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat