Krach banky. Víte, co dělat?

Krach banky - ilustrační foto

Žádná velká banka v posledních letech neskončila ani nezkrachovala. To je skvělá zpráva. Jenže nikdy nevíme dny ani hodiny, kdy se tak skutečně může stát. Víte, jak byste v tu chvíli měli zareagovat? Víte, kdy jsou vaše peníze v bezpečí? A co se vlastně stane s vašimi úsporami?

Peníze máte pojištěné, ale jen…

Vaše peníze jsou pojištěné. To si zase nemyslete, že by v bankách ležely jen tak ladem a nikdo by je neřešil. Kromě bank jsou navíc pojištěné ještě ve stavebních spořitelnách a družstevních záložnách. To ale znamená, že u zdravotních pojišťoven, na burzách či u obchodníků s cennými papíry je pojištěné nemáte.

Ze zákona jsou pojištěny…

Ze zákona jsou pojištěny běžné účty, spořící účty, termínované účty a vkladní knížky. O peníze v těchto podobách tedy ani po krachu finanční instituce nepřijdete.

Za kolik dnů od krachu své peníze dostanete?

To je sice hezké, že o tyto peníze nepřijdete, ale kdy je vlastně od krachu dostanete? Nebojte, nebude to trvat ani týden a už je budete mít u sebe!

Je pojištění placenou službou?

Neustále zde píšeme o nějakém pojištění. Je to ale placená služba, anebo ji máme všichni bez výjimky ze zákona? Co myslíte?

Nemusíte se bát. Pojištění vašich vkladů je automatické ze zákona. Nemusíte tedy platit nic navíc.

Shrnutí závěrem

O své peníze tedy po krachu banky či nějaké finanční instituce jen tak nepřijdete. Všichni ale samozřejmě budeme doufat v nejlepší možný scénář, tedy že žádná banka ani stavební spořitelna nezkrachuje a naše peníze budou stále hezky v bezpečí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*