skip to Main Content

Kreditní karta může pomoci, ale i způsobit trable – umíte s ní zacházet?

Kreditní Karty V Kapse - Ilustrační Foto
V posledních letech se kreditní karty staly často využívaným platebním nástrojem, díky němuž lze zaplatit různé služby a nákupy. K tomuto bezkontaktnímu platebnímu řešení se však vztahuje několik základních pravidel. Aby se kreditní karta stala přínosnou (nikoliv finanční zátěží) je potřeba držet se některých zásad. Pár informací se vám bude určitě hodit, proto se začtěte do dalších řádků.

Není bankomat, jako bankomat

Ne každý bankomat umožňuje výběr z té či oné kreditní karty výběr zdarma. Záleží, jakou kreditní kartu vlastníte. Mnohdy je lepším řešením než výběr hotovosti užívat kartu jako platební nástroj. Výběr peněz z bankomatů se tudíž nemusí absolutně vyplatit. Sice o tuto možnost nepřijdete, ale je spojená s vyššími náklady, jež zbytečně tuto variantu prodražují.

Pohlídejte si bezúročné období

Tento bod se rozhodně nevyplácí podceňovat. Využijete-li úvěru z kreditní karty na zaplacení čehokoliv, myslete také na to, že od doby nákupu začíná běžet bezúročné období. To se pohybuje individuálně, ale většinou od 40 do 55 dnů. Pokud je vaším cílem vyhnout se vysokým úrokovým sazbám, snažte se vypůjčené peníze z kreditní karty splatit do konce této lhůty. Výhodou je, že lze kreditní kartu poté znovu využít, a to třeba i opakovaně. Opět s novým bezúročným obdobím.

Půjčete si jen tolik, kolik zvládnete splatit

Ani tento bod se nevyplácí podcenit. Důležitým pravidlem pojícím se k provozování kreditní karty je, abyste z ní utráceli vždy jen tolik, kolik dokážete v nejbližší době splatit. Většinou se jedná o pravidlo – nepůjčovat si více než 90 % svého měsíčního platu. Jen tak se vyhnete obloukem nepříjemným potížím, vyšším nákladům a případné dluhové smyčky, která dokáže nezodpovědné majitele kreditních karet hezky podusit.

Jak získat kreditní kartu?

Získat kreditní kartu není dnes nic složitého. Stačí si ji jen objednat. Ovšem zda bude výhodná či nikoliv záleží na poskytovateli. K tomu se pojí různé odlišné výhody, bonusové programy a další parametry včetně výše uváděného bezúročného období. O kartu lze požádat jak v bankovní pobočce, tak na internetu online. Než si tento platební nástroj pořídíte, prostudujte si pečlivě veškeré podmínky a věrohodnost poskytovatele. Plakat později nad rozlitým mlékem by nebylo k ničemu.

Poslední články

Pozor na půjčky od soukromé osoby

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti.…

mKonto je účet bez zbytečných poplatků

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat