skip to Main Content

Pozor na podvodníky! Stále se nás snaží napadnout!

Pozor Na Napadení Od Hackerů - Ilustrační Foto
Pokud sledujete zprávy českých bank pravidelně, určitě jste si všimli, že nedávno informovaly své klienty o novém nebezpečí. To přichází od hackerů, kteří se chtějí dostat k vašim osobním údajům a zejména k bankovním účtům. Na co všechno byste si měli dát pozor? Jak poznáte podvodný e-mail? A jak se vyhnete problémům?

Nejlepší je prevence

Získat vaši e-mailovou adresu a poslat na ni podvodný e-mail je stejně jednoduché jako nákup rohlíku v obchodě. I vy byste to zvládli!

Není proto divu, že se k němu může dostat i spousta podvodníků a hackerů. Ti využívají důvěřivosti lidí a jejich nevědomosti. Zaprvé proto všechny e-maily, které se tváří podezřele, anebo se týkají vašich financí už od začátku považujte za podvodné nebo potenciálně nebezpečné.

Neklikejte na žádnou přílohu

Pokud jste si od své banky přímo nevyžádali nějakou přílohu nebo nějaký specifický e-mail, nikdy za žádných okolností neotevírejte podezřelou přílohu. A to ani v případě, že se tváří jako věrohodná. Raději okamžitě zavolejte na podporu své banky a zeptejte se, o co se jedná.

V posledních dnech banky upozorňují hlavně na přílohu ve formátu .jar. Už takový tvar přílohy by vás měl varovat před něčím nekalým.

Vždy si zkontrolujte URL adresu

Pokud na nějaký odkaz kliknete, zkontrolujte si ještě URL adresu daného odkazu. Ten by měl vždy obsahovat https a zelený zámek, který když rozkliknete, najdete v něm všechny informace o vaší bance. Pokud nikoliv, jedná se o podvodnou adresu.

Samotná AirBank například vůbec nedoporučuje přecházet na internetové bankovnictví prostřednictvím odkazu v e-mailu. Takový odkaz totiž je téměř jistě podvodný.

Poslední články

Pozor na půjčky od soukromé osoby

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti.…

mKonto je účet bez zbytečných poplatků

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat