skip to Main Content

Půjčka na dovolenou – ano nebo ne?

Půjčka Na Dovolenou - Ilustrační Foto
Léto je v plném proudu a s ním i období dovolených. Právě na konci léta si mnoho lidí dopřává ještě odpočinek u moře. Pláže již nejsou tak přeplněné a ceny jsou poměrně lákavé. Totéž platí o wellness pobytech a horských chalupách. Nicméně nějaká ta koruna navíc by určitě bodla, aby si člověk dovolenou skutečně užil se všemi výhodami. Pokud na účtu není dostatek, volí až 25 % Čechů půjčku na dovolenou. Jestliže tuto možnost rovněž zvažujete, přečtěte si jakých pravidel se držet, aby se taková dovolená ve finále nestala spíš finanční zátěží.

Půjčka by neměla ohrozit kvalitu života

Dříve než si pečlivě vyberete daného věřitele, propočítejte veškeré vaše splátky, zda neohrozí nějakým způsobem vaši dosavadní životní úroveň. Máte-li měsíc co měsíc problém vyjít s penězi, pak je půjčka na dovolenou rozhodně nesmyslným řešením. Možná byste si užili týden či dva, ale pak by vás to mohlo zruinovat.

V bance či od nebankovní společnosti?

Pokud máte jistotu v tom, že vás půjčka nijak neohrozí a nezhorší kvalitu vašeho života, pak je dobré položit si další otázku, zda si půjčit v bance či od nebankovní společnosti. Většina klientů míří prvně do banky. Pokud splňujete veškeré podmínky (které bývají v bankách velmi přísné), pak není důvod hledat nebankovního poskytovatele. Nesplňujete-li všechny podmínky v bance, nezbývá než se poohlédnout po nebankovní společnosti, kde bývají podmínky mnohem mírnější a na půjčku dosáhnou i ti, kteří mají ve své platební morálce již nějaký ten škrábanec. Tady je však obezřetnost na místě, protože neznalost neomlouvá.

Kolik si půjčit?

V prvé řadě si půjčete jen tolik, kolik budete bez problémů moci splácet. Mimo to si vždy ověřte splatnost půjčky, některé společnosti vyžadují měsíční splátky, jiné chtějí vypůjčené finanční prostředky vrátit k předem stanovenému datu. Jestliže narazíte na skutečně výhodný last minute zájezd, pak bude lepší žádat o tzv. rychlé peníze aneb půjčka na ruku, která se dá sjednat z pohodlí domova online. Po schválení máte peníze obratem ještě tentýž den případně následující pracovní den.

Problémy řešte ihned

Nastane-li situace, že budete mít problém se splátkou, řešte tuto situaci ihned a nenechte to zajít do dalekosáhlých problémů tím, že budete situaci ignorovat či podceňovat. Věřitel vás začne uhánět e-mailem, SMS nebo telefonicky. Smutnou realitou je, že většina dlužníků strká hlavu do písku a problémy ignoruje, což vede k dalším komplikacím a exekucím. Než si na dovolenou vypůjčíte, mějte přesně toto na paměti. Pozdější problémy za to nestojí. Jeden týden dovolené vám může přivodit několik těžkých let.

Poslední články

Pozor na půjčky od soukromé osoby

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti.…

mKonto je účet bez zbytečných poplatků

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat