skip to Main Content

Splátky. Strašák většiny Českých rodin.

Splátky Pod Kontrolou - Ilustrační Foto

Přesto, že jsou nedílnou součástí většiny půjček, leasingů, hypoték a nejrůznějších finančních služeb, stejně s nimi má většina z nás obrovský problém. Splátky. 59 % rodin v Česku splácí nějakou půjčku. V průměru si půjčily 536 000 Kč. Průměrná měsíční splátka činí 6 700 Kč. Jenže až třetina českých rodin neví, jak by vyřešila případné problémy se splácením. Přitom je to velmi snadné.

Netušíte? Poradíme vám!

Splátky nebudou řídit vás, Vy budete řídit své splátky

Ze splátek se zbytečně již několik let dělá něco monstrózního. Jak se říká – všichni dělají z komára velblouda. Přitom o nic tak velkého nejde. Stačí se řídit jednoduchými radami a splátky vás nebudou nijak řídit.

Pět věcí, díky kterým budete mít nad splátkami kontrolu:

  1. Už při sjednávání úvěru myslete na svůj rozpočet a nechejte si v něm nějakou rezervu. Nevybírejte si tedy nejvyšší možné splátky, ale zvolte takové, aby vám alespoň několik tisíc měsíčně zbývalo k dobru.

  2. Splátky jsou většinou měsíčně naprosto totožné. Proto si nastavte trvalý příkaz, abyste na řádné zaplacení nikdy nezapomněli.

  3. Po celou dobu splácení úvěru mějte finanční rezervu. Nikdy, ale doopravdy NIKDY, nechoďte na hranici svých finančních možností. Bude to sice znamenat odložení dovolené či značné uskromnění, ale s tím bohužel musíte počítat už od začátku.

  4. Zapomeňte na ZBYTEČNÉ velké výdaje. Dovolená, nové oblečení, drahá elektronika, nové lyže nebo kolo – to všechno počká. Exekutor ale rozhodně čekat nebude.

  5. Přehodnoťte všechny své dosavadní výdaje. Neříkáme zříct se úplně všeho, ale určitě jsou ve vašem účetnictví určité položky, které byste si mohli odpustit.

Řiďte se těmito pěti jednoduchými body, sepište si je třeba ručně na papír a zamyslete se nad nimi. Zhodnoťte sami dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, čeho se můžete po dobu splácení půjčky vzdát a rozhodně nikdy nechoďte na hranici svých možností. Pokud tomu věnujete alespoň hodinu svého času, uvidíte, že se vám vynaložené úsilí vrátí.

Poslední články

Pozor na půjčky od soukromé osoby

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti.…

mKonto je účet bez zbytečných poplatků

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat