Tři pětiny Čechů mají účty alespoň ve dvou bankách

Různé banky, různé služby - ilustrační foto

Poskytovat běžný bankovní účet zdarma je od letošního roku povinnost pro všechny české banky. Není proto divu, že stále více Čechů má peníze uložené u více bank. Možnost rozložit své finance do více peněžních ústavů už využily tři pětiny Čechů a další se k nim přidávají. Patříte k nim také?

Různé banky, různé služby

Přesto, že jsou běžné účty zdarma, banky nabízí i další jiné produkty a služby. U jedné najdete výhodnou hypotéku, u druhé skvělý spořící účet a u třetí třeba výhodnou kreditní kartu. Proto stále více lidí volí možnost mít účet u více bank.

Výjimkou ovšem nejsou ani klienti na zkoušku. Zkrátka si založí účet u více bank a pak porovnávají nabízené služby a výhody. Tam, kde je o něj nejlépe postaráno, většinou zůstávají.

Jak to může být výhodné pro vás?

A co z toho vyplývá pro vás? Jak byste se tím mohli inspirovat? Je to jednoduché. Využívejte takovou banku, která vám přináší nejvíce výhod. Popíšeme vám to na praktickém příkladu:

Chcete využívat kreditní kartu, běžný účet a také si v nejbližších dnech chcete sjednat hypotéku.

Není nic jednoduššího než se porozhlédnout, co vám banky nabízí a zařídit si účty tam, kde dostanete tyto služby nejvýhodněji. A nebojte se založit si účet třeba hned u tří bank. Ne všechno je totiž u jedné banky výhodné. Proto je ideální své finance rozdělit a založit si třeba hned tři bankovní účty. Jen tak získáte z každé oblasti to nejlepší.

Čtěte také: Každá banka nabízí jiné podmínky k hypotéce. Jak se zorientovat?

Založit si běžný účet je jednoduché jako nákup v obchodě

A ani založení účtu v bance už není nic složitého. Většinou stačí vyplnit online přihlášku, zadat osobní údaje a vyplnit všechny potřebné informace a všechno ostatní už za vás banka udělá. Proto se nemusíte bát, že naše rady byly náročné nebo zdlouhavé.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*