skip to Main Content

Tři pětiny Čechů mají účty alespoň ve dvou bankách

Různé Banky, Různé Služby - Ilustrační Foto

Poskytovat běžný bankovní účet zdarma je od letošního roku povinnost pro všechny české banky. Není proto divu, že stále více Čechů má peníze uložené u více bank. Možnost rozložit své finance do více peněžních ústavů už využily tři pětiny Čechů a další se k nim přidávají. Patříte k nim také?

Různé banky, různé služby

Přesto, že jsou běžné účty zdarma, banky nabízí i další jiné produkty a služby. U jedné najdete výhodnou hypotéku, u druhé skvělý spořící účet a u třetí třeba výhodnou kreditní kartu. Proto stále více lidí volí možnost mít účet u více bank.

Výjimkou ovšem nejsou ani klienti na zkoušku. Zkrátka si založí účet u více bank a pak porovnávají nabízené služby a výhody. Tam, kde je o něj nejlépe postaráno, většinou zůstávají.

Jak to může být výhodné pro vás?

A co z toho vyplývá pro vás? Jak byste se tím mohli inspirovat? Je to jednoduché. Využívejte takovou banku, která vám přináší nejvíce výhod. Popíšeme vám to na praktickém příkladu:

Chcete využívat kreditní kartu, běžný účet a také si v nejbližších dnech chcete sjednat hypotéku.

Není nic jednoduššího než se porozhlédnout, co vám banky nabízí a zařídit si účty tam, kde dostanete tyto služby nejvýhodněji. A nebojte se založit si účet třeba hned u tří bank. Ne všechno je totiž u jedné banky výhodné. Proto je ideální své finance rozdělit a založit si třeba hned tři bankovní účty. Jen tak získáte z každé oblasti to nejlepší.

Čtěte také: Každá banka nabízí jiné podmínky k hypotéce. Jak se zorientovat?

Založit si běžný účet je jednoduché jako nákup v obchodě

A ani založení účtu v bance už není nic složitého. Většinou stačí vyplnit online přihlášku, zadat osobní údaje a vyplnit všechny potřebné informace a všechno ostatní už za vás banka udělá. Proto se nemusíte bát, že naše rady byly náročné nebo zdlouhavé.

Poslední články

Pozor na půjčky od soukromé osoby

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti.…

mKonto je účet bez zbytečných poplatků

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat