skip to Main Content

Už nejsou pouze SmartPhony, už jsou také SmartBanky

Moneta Money Bank-SmartBanky-ilustrační Foto

Mít v dnešní době všechno po ruce, být neustále online a kontrolovat e-maily, stav bankovního účtu nebo sociální sítě jen pomocí Smart Phonu, je standard. Už nám to přijde jako samozřejmost a začínáme to postupně všichni vyžadovat. Často se bez telefonu v kapse ani neobejdeme. To všechno je známo i bankám a finančním institucím.

Responzivní stránky už jsou dávno samozřejmostí

Nestačí už mít jen připravené webové stránky pro mobilní prohlížeče, banky musí svým klientům nabídnout mnohem víc. Nedávno proto přišla Moneta Money Bank s mobilní aplikací Smart Banka. Jedná se o mobilní internetové bankovnictví. Jednoduché ale dozajista v dnešní době potřebné.

Smart Banka funguje úplně stejně jako internetové bankovnictví

V této mobilní aplikaci si můžete stejně jako v internetovém bankovnictví zkontrolovat stav vašeho účtu, zaplatit jakoukoliv platbu, zadat trvalou platbu, nastavit limity vaší platební karty, dobít kreditní kartu, najít nejbližší pobočky banky apod. I když se zdá, že se nejedná o nic převratného, je to velký krok kupředu.

Už totiž nemusíte vstupovat přes svůj mobilní telefon na internet a až pak do internetového bankovnictví. Už máte vše rovnou staženo ve svém chytrém telefonu. Stačí se jen přihlásit a máte všechny vaše finance okamžitě pod kontrolou.

Otázkou ale zůstává bezpečnost

Velkým nevyřčeným otazníkem je ale bezpečnost takového bankovnictví. Na internetu se vám přece jen může dostat do účtu jen málokdo. Ovšem v mobilním telefonu? Co když telefon ztratíte? Nebo co když jej půjčíte někomu, kdo vaší důvěry zneužije?

I když se Moneta Money Bank dušuje, že je toto bankovnictví naprosto bezpečné a že se nemůže nic stát, stále ve vzduchu zůstává viset otázník – co když tomu tak není?

Doporučujeme zůstat maximálně opatrný

Jedná se o vaše peníze, takže máte právo o nich rozhodovat, jak uznáte za vhodné. Pokud se rozhodnete tuto mobilní aplikaci stáhnout a používat, určitě vám v tom nebudeme bránit. Jen doporučujeme zůstat maximálně ve střehu, nikam si nepsat své přihlašovací údaje a v případě ztráty mobilního telefonu okamžitě banku informovat.

Poslední články

Pozor na půjčky od soukromé osoby

Proč si dávat pozor na půjčky od soukromé osoby

Dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu o půjčce, zjistěte si o poskytovateli veškeré informace. Hledejte obchodní historii a skutečné reference od lidí, kteří mají s vámi vybraným poskytovatelem nějaké zkušenosti.…

mKonto je účet bez zbytečných poplatků

mKonto – běžný účet zdarma od mBank.cz

Využívá jej už více než 700 tisíc lidí a jde o účet oceňovaný i v prestižních soutěžích. mKonto je skutečnou vlajkovou lodí mBank, která v českém prostředí působí již od roku 2007…

Diskuse

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat